Moje tělo - Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  
Poslední téma
» Oblečení na in-line bruslení
Bazál. metabolismus Empty25th June 2015, 2:28 pm pro Anonymní

» Jane Fonda
Bazál. metabolismus Empty5th December 2014, 10:58 am pro Anonymní

» Port de Bras
Bazál. metabolismus Empty4th December 2014, 3:35 pm pro Anonymní

» Začínám 10.3.2014
Bazál. metabolismus Empty16th July 2014, 11:07 am pro Anonymní

» Jak zhubnout nejdříve břicho ?
Bazál. metabolismus Empty9th July 2014, 5:00 pm pro Anonymní

» Bob Harper
Bazál. metabolismus Empty30th May 2014, 7:31 pm pro Anonymní

» Insanity workout
Bazál. metabolismus Empty20th May 2014, 8:59 pm pro Anonymní

» Nedaří se mi, jsem zoufalá
Bazál. metabolismus Empty20th May 2014, 1:09 pm pro Anonymní

» 6 MĚSÍČNÍ JÍDELNÍČEK
Bazál. metabolismus Empty14th April 2014, 9:40 pm pro Anonymní

» Focus T25
Bazál. metabolismus Empty1st April 2014, 1:07 pm pro Anonymní

» Moje proměna - věčný boj s kily(tuky)
Bazál. metabolismus Empty31st March 2014, 9:03 am pro Anonymní

» Celulitida ..věčný boj
Bazál. metabolismus Empty22nd March 2014, 11:43 am pro Anonymní

» www.fitnesstv.cz
Bazál. metabolismus Empty15th March 2014, 11:52 am pro Anonymní

» únik moči při cvičení (skákání)
Bazál. metabolismus Empty25th February 2014, 5:55 pm pro Anonymní

» Reawe mění vlastní život
Bazál. metabolismus Empty25th February 2014, 11:05 am pro Anonymní

» Zmenšující se prsa
Bazál. metabolismus Empty24th February 2014, 8:05 pm pro Anonymní

» Rosa a její boj za hezčí postavou
Bazál. metabolismus Empty17th February 2014, 11:59 am pro Anonymní

» Bazální metabolismus vs. celkový příjem kalorií
Bazál. metabolismus Empty29th January 2014, 8:26 am pro Anonymní

» Rotační disk
Bazál. metabolismus Empty29th January 2014, 8:24 am pro Anonymní

» Spiralizér
Bazál. metabolismus Empty28th January 2014, 9:49 am pro Anonymní

» Dokážu to!!
Bazál. metabolismus Empty26th January 2014, 6:35 pm pro Anonymní

» cvičím jím a nehubnu
Bazál. metabolismus Empty25th January 2014, 11:36 pm pro Anonymní

» Jak spalujeme (nejen) s Jillian
Bazál. metabolismus Empty25th January 2014, 8:33 pm pro Anonymní

» Co právě teď děláte nebo na co se za moment chystáte?
Bazál. metabolismus Empty20th January 2014, 2:02 pm pro Anonymní

» Podprsenky na beh
Bazál. metabolismus Empty20th January 2014, 10:10 am pro Anonymní

» Hlasujte pro oblíbenost.
Bazál. metabolismus Empty9th January 2014, 5:31 pm pro Anonymní

» Časopisy
Bazál. metabolismus Empty3rd January 2014, 5:26 pm pro Anonymní

» Činky
Bazál. metabolismus Empty3rd January 2014, 5:25 pm pro Anonymní

» Botky
Bazál. metabolismus Empty3rd January 2014, 5:24 pm pro Anonymní

» Hlasujte pro oblíbenost.
Bazál. metabolismus Empty2nd January 2014, 11:14 pm pro Anonymní

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomno 4 uživatelů : 0 registrovaných, 0 skrytých a 4 Anonymních

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 52 uživatelů dne 10th July 2014, 1:18 pm
Top posting users this week
No user

 

 Bazál. metabolismus

Goto down 
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty15th March 2013, 6:29 pm

Chci se zeptat možná mám debilní dotaz, ale potřebuju to vědět, můj bazální metabolismus 6707 kJ. Chci hubnout, kolik kalorií mám přijmout?Smile Pořád se v tom plácám.:-D Děkuju
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty16th March 2013, 10:21 am

jde o to jakou máš pohybovou aktivitu (co cvičíš, jak se hýbeš po zbytek dne..) a hlavně jakou stravu jíš Wink kalorie bych nepočítala, spíš bych se zaměřila na to aby to bylo zdravější jídlo Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty16th March 2013, 11:59 am

Seasha napsal:
jde o to jakou máš pohybovou aktivitu (co cvičíš, jak se hýbeš po zbytek dne..) a hlavně jakou stravu jíš Wink kalorie bych nepočítala, spíš bych se zaměřila na to aby to bylo zdravější jídlo Smile


Samozřejmě jím zdravě, žádné smažené a tak, držím se:) cvičím většinou každý den, nebo 5x do týdne, 2x týdně chodím na spinning. Potřebuju v tom mít pořádek, abych se hnula dál:) ale děkuju za odpověď! :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty16th March 2013, 2:16 pm

cvičíš každý den? chyba, tělo potřebuje regeneraci, proto stagnuješ Wink
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty16th March 2013, 5:18 pm

Seasha napsal:
cvičíš každý den? chyba, tělo potřebuje regeneraci, proto stagnuješ Wink

A kolikrát do týdne by jsi mi doporučila cvičit, když chci hubnout a vyrýsovat se?Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty16th March 2013, 7:53 pm

lucy223 napsal:
Seasha napsal:
cvičíš každý den? chyba, tělo potřebuje regeneraci, proto stagnuješ Wink

A kolikrát do týdne by jsi mi doporučila cvičit, když chci hubnout a vyrýsovat se?Smile

Ahoj já dnes byla u trenéra a radila se s ním, chci redukovat tuk a vyrýsovat se.
Doporučil mi kruhový trénink, můžeš si dělat i sama doma 8-9 cviků po 12 opakování, pokud jsi více silnější i 15 nebo 20 a potom ještě tak 20-30 min aerobní činnost chůze, běh, kolo... Jedno kolo se jede třikrát, mělo by to být intenzivní se středně těžkýma váhama, aby jsi dokázala jít hned na druhý cvik, mezi cviky se nedělají skoro pauzy až po celém okruhu třeba minutka.

A doporučil by mi hlídat tepovku, moje rozmezí je 129-169 pro 21 let, což se nechá uhlídat :-))
Víš jak to spočítat, můžu ti dát vzoreček.

Jinak bazální metabolismus, já mám skoro 1400kcal, ale to je jen klidový, když jíš pod tak hladovíš. Nejlepší je spočítat kolik kcal spálíš při cvičení a běžně při učení, práci a přičíst to k tomu. Zároveň od toho celkového čísla ubrat, ted nevím, přesně kolik, když tak dohledám ale bude to tak 400kcal, aby jsi hubla kilo týdně.
A z toho celkového doporučeného přijmu by 30% měly být bílkoviny a 10% tuky a zbytek sacharidy a ty spíše držet do 15 hodiny.
I když cvičíš, je dobré po půl hodině přijmout nějaký cukr ve formě ovoce nebo když cvičíš odpoledne jako já a vychází ti to na večeři, tak si dát večeři s přílohou. Pokud si dáš banán tak pak už večer maso bez přílohy.

Ten kruháč se cvičí třikrát týdně + k tomu jeden den dělám fitbox a jeden den cvičím něco doma a mám 2 dny volna.

Je fakt dobrý má snad všechny diplomy z dobré trenérské školy a skvělou praxi za sebou a výsledky u sebe a u klientů, věřím mu :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty2nd April 2013, 9:52 am

ahoj holky, mam na vas dotaz ohledne prijimanych kalorii. snazim se dobre jist a cvicit uz 2 mesice a vahovy ubytek neni podle mych predstav :-) centimetry jdou dolu, ale urcite by mela klesat i vaha, kor kdyz nejsem zadnej hubenour...
bazalni metabolismus mam cca 1500kcal a denne spalim kolem 280kcal s jill. kolik bych tedy mela jist, abych hubla a pritom telo nehladovelo? 1500+tech 280 nebo jen tech 1500 a cviceni prave ovlivnuje to hubnuti? doufam, ze jsem to napsala srozumitelne a diky za odpoved!
procitam tady ruzny temata i clanky od nikki, ale nikde jsem to nevidela takto polopaticky napsane...diky moc!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty2nd April 2013, 9:57 am

Ahoj pod bazál bys nikdy neměla jít a proto musíš přičíst i aktivitu, ale měla bys jíst vyrovnaně. To znamená každý den stejně i když cvičíš nebo ne. Udělej si minimálně průměr dní, kdy cvičíš s odpočinkovými dny a vyjde ti např. že máš jíst 1700kcal každý den a do toho si dosaď bílkoviny, sach, tuky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty2nd April 2013, 10:10 am

lauro, diky moc za odpoved! uz je mi to jasne :-) takze kdyz to budu pocitat takto, mela bych tak pul kila tydne shodit, ze? myslim ted v prvnich mesicich, pak uz to asi tak rychle nepujde...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty2nd April 2013, 10:24 am

Ahojky :-) No já si myslím, že by to mělo jít dlouhodobě, stále se pohybuješ v mírném deficitu, tudíž by jsi měla hubnout, pokud to znovu nenavýšíš. Ale tělo je potvora, hraje vliv, jestli jsi už někdy hubla a jak :-), také si přivyká samozřejmě na to, co dostává a pak je dobré ho vybudit (buď tím, že si jednou za čas uděláš hřešící den, nebo na dva dny snížíš výrazně sacharidy a pak je zase podržíš chvíli výš..). Dále hraje roli i to, kolik potřebuješ zhubnout. Poslední kila jdou fakt nejhůř. A jeden z nejvýznamnějších faktorů je i to, jak z čeho ty celkové kalorie jsou, jaká je skladba jídla. Bílkoviny + sacharidy spíše do 15 hod a poté spíše bílkoviny a tuky, sacharidy večer spíše ze zeleniny. A také časem i tvoje potřeby se budou měnit, budeš více vytrénovaná, budeš cvičit něco jiného a pravděpodobně, zase budeš muset změnit a přizpůsobit tomu jídelníček. S tím se potýká každý :-) Možná bych navýšila i o 100 kcal na den, musíš vyzkoušet, protože určitě děláš i něco jiného než jenom ležíš, spíš a 30 minut cvičíš a to tam nemáš pokryté.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty2nd April 2013, 12:09 pm

jojo, telo je pekna potvora a celkove je to stravovani desna veda, cim vic to studuju, tim vetsi jsem z toho jelen :-) ale diky za dalsi informace, urcite se mi budou hodit!
hresici den ted o velikonocich nebyl problem ;-) ale jinak jim vcelku dobre si myslim, sacharidy mam vetsinou dopoledne a maximalne k odpoledni svacine, vecer uz jen treba maso se zeleninou, syr, tofu atd.
potrebuju zhubnout dost, cim vic tim lip :-) maximalne 15, ale to je asi utopie. pro zacatek budu rada za kazde kilo dole :-) telo mam prave zblbly ruznyma dietama, takze je potreba metabolismus zrychlit.
ad ostatni aktivity pres den - myslim, ze tam nejake budou, mam doma 2 male chlapecky, tak to mluvi za vse :-D
jeste jednou diky, zkusim si to nastavit na tech 1700 a uvidim jak to zafunguje...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty28th June 2013, 10:03 am

Ahoj, tak jsem se taky pustila do hubnutí. zaregistrovala jsem se na stránkách kalorické tabulky a počítala a počítala. Můj bazální met. je cca 1500 kcal a po zadání zátěže mám k hubnutí spořádat i přes 2000 kcal denně. To mi přijde docela dost a musím říct, že i když jsem slušná kyselina, tohle mi dělá trošku problém. Řekněte, jak jste na tom? Patrně bych měla navýšit, aby tělo neukládalo, ale zdá se mi to opravdu hodně....

Díky holky
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Bazál. metabolismus Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bazál. metabolismus   Bazál. metabolismus Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Bazál. metabolismus
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Bazální metabolismus vs. celkový příjem kalorií

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Moje tělo - Fórum :: Jillian Michaels :: Diskuze-
Přejdi na: