Moje tělo - Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  
Poslední téma
» Oblečení na in-line bruslení
Sachariďáky, proteiňáky? Empty25th June 2015, 2:28 pm pro Anonymní

» Jane Fonda
Sachariďáky, proteiňáky? Empty5th December 2014, 10:58 am pro Anonymní

» Port de Bras
Sachariďáky, proteiňáky? Empty4th December 2014, 3:35 pm pro Anonymní

» Začínám 10.3.2014
Sachariďáky, proteiňáky? Empty16th July 2014, 11:07 am pro Anonymní

» Jak zhubnout nejdříve břicho ?
Sachariďáky, proteiňáky? Empty9th July 2014, 5:00 pm pro Anonymní

» Bob Harper
Sachariďáky, proteiňáky? Empty30th May 2014, 7:31 pm pro Anonymní

» Insanity workout
Sachariďáky, proteiňáky? Empty20th May 2014, 8:59 pm pro Anonymní

» Nedaří se mi, jsem zoufalá
Sachariďáky, proteiňáky? Empty20th May 2014, 1:09 pm pro Anonymní

» 6 MĚSÍČNÍ JÍDELNÍČEK
Sachariďáky, proteiňáky? Empty14th April 2014, 9:40 pm pro Anonymní

» Focus T25
Sachariďáky, proteiňáky? Empty1st April 2014, 1:07 pm pro Anonymní

» Moje proměna - věčný boj s kily(tuky)
Sachariďáky, proteiňáky? Empty31st March 2014, 9:03 am pro Anonymní

» Celulitida ..věčný boj
Sachariďáky, proteiňáky? Empty22nd March 2014, 11:43 am pro Anonymní

» www.fitnesstv.cz
Sachariďáky, proteiňáky? Empty15th March 2014, 11:52 am pro Anonymní

» únik moči při cvičení (skákání)
Sachariďáky, proteiňáky? Empty25th February 2014, 5:55 pm pro Anonymní

» Reawe mění vlastní život
Sachariďáky, proteiňáky? Empty25th February 2014, 11:05 am pro Anonymní

» Zmenšující se prsa
Sachariďáky, proteiňáky? Empty24th February 2014, 8:05 pm pro Anonymní

» Rosa a její boj za hezčí postavou
Sachariďáky, proteiňáky? Empty17th February 2014, 11:59 am pro Anonymní

» Bazální metabolismus vs. celkový příjem kalorií
Sachariďáky, proteiňáky? Empty29th January 2014, 8:26 am pro Anonymní

» Rotační disk
Sachariďáky, proteiňáky? Empty29th January 2014, 8:24 am pro Anonymní

» Spiralizér
Sachariďáky, proteiňáky? Empty28th January 2014, 9:49 am pro Anonymní

» Dokážu to!!
Sachariďáky, proteiňáky? Empty26th January 2014, 6:35 pm pro Anonymní

» cvičím jím a nehubnu
Sachariďáky, proteiňáky? Empty25th January 2014, 11:36 pm pro Anonymní

» Jak spalujeme (nejen) s Jillian
Sachariďáky, proteiňáky? Empty25th January 2014, 8:33 pm pro Anonymní

» Co právě teď děláte nebo na co se za moment chystáte?
Sachariďáky, proteiňáky? Empty20th January 2014, 2:02 pm pro Anonymní

» Podprsenky na beh
Sachariďáky, proteiňáky? Empty20th January 2014, 10:10 am pro Anonymní

» Hlasujte pro oblíbenost.
Sachariďáky, proteiňáky? Empty9th January 2014, 5:31 pm pro Anonymní

» Časopisy
Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd January 2014, 5:26 pm pro Anonymní

» Činky
Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd January 2014, 5:25 pm pro Anonymní

» Botky
Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd January 2014, 5:24 pm pro Anonymní

» Hlasujte pro oblíbenost.
Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd January 2014, 11:14 pm pro Anonymní

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomno 4 uživatelů : 0 registrovaných, 0 skrytých a 4 Anonymních

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 52 uživatelů dne 10th July 2014, 1:18 pm
Top posting users this week
No user

 

 Sachariďáky, proteiňáky?

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty27th September 2012, 9:23 pm

ráda bych si koupila sachariďák nebo proteiňák, ale vůbec se v tom nevyznám, navíc nesnášim steroidy a nějaká chemický blbosti, patří to dotoho nebo ne? ráda bych si pomohla trochu s růstem svalů, akorát nezmenšej se mi, když to pak třeba přestanu pít? jak to teda všechno je? vůbec se v tom nevyznám, a upřímě tvaroh nebo jogurt jednou denně po tréningu mi moc na svalech nepřidá..
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty1st October 2012, 6:38 pm

Ahojky, za mě pro růst svalů proteiňák. Gainer (sachariďák) je docela drahý cukr podle mě pro běžně cvičící ženy (ale fakt jen osobní názor).

Gainer se hodí u chlapů, co nabírají svalovou hmotu v kombinaci s proteinem. Ti ale oproti nám mají úplně jiné skladby jídelníčku např. žena jí okolo 150 g sacharidů a posilující muž normálně přes 300.. dokonce i 500 a , já úplně čuměla když jsem to viděla :-D Záleží, co také dělají za sport, spíše mluvím o posilování až kulturistice. Ti prostě po posilce do sebe hned koupnou gainer, aby se jim po námaze nespalovala svalová hmota (je to jiná činnost než cvičení s Jill, tam se toho tolik nemusíme bát) a pak si po nějakém časovém odstupu dají protein pro růst svalů. Gainer má určitě výhodu, je rychle vstřebatelný a další.

My ženy spíše máme problém, že sacharidy přeplňujeme v našem jídelníčku, jíme jich moc a jsou nevhodně zvolené.
Jako levný domácí gainer může posloužit přesnídávka, nejlépe domácí nebo i pudink. Chlapi říkají nealko pivo :-D
Je rozdíl dělat posilku na určité úrovni než dělat 30 min HIIT cvičení (např. Jill), tam opravdu drahý gainer je zbytečný.

Samozřejmě je lepší do sebe vše dostat stravou, když to jde. Ale protein má své výhody, jednak jeho využitelnost je prostě daleko vyšší než z kuřecího a tvarohu, někdo prostě má problém dostat potřebné gramy bílkovin do svého jídelníčku běžně, tak si občas tím vypomůže. Není někdy čas si něco extra vařit a připravovat nebo ještě někdo má další tréninky, či chce nabrat svaly a bez toho to prostě občas nejde :-)) Proteiňák je sám docela drahý, ale bílkoviny (masa, vajíčka a tvarohy docela taky) kdo to myslí s posilováním vážně, tak má proteiňák své opodstatnění.

Jinak se neboj, nějaké steroidy, anabolika, kreatin.. je úplně jiná záležitost a v proteinech to není. zároveń nikdy tyhle koktejly nejsou úplně extra zdravé, jsou tam různé dochucovadla, uměla sladidla a další sajrajty.

Nevím, jestli se ti zmenší po přestání pití koktejlů svaly, podle mě ne, ale musíš zachovat bílkoviny ve svém jídelníčku (nemusí být pořád vyšší, ale v normě). Musela bys přestat cvičit samozřejmě, aby se ti zmenšovaly svaly.

Kdyby jsi měla nějaké otázky, tak se ptej, co budu vědět ráda poradím nebo ti to zjistím :-) Snad je to také trochu srozumitelné.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty1st October 2012, 7:48 pm

no tak jsem si nakonec objednala tohle http://www.fitness-market.cz/sacharidy-gainery/gainery/actions-whey-gainer-1000g-101003.html ale obávám se, že to nebude fungovat, když cvičim jen těch 30 minut denně Very Happy uvidim, za zkoušku nic nedám Smile jedna dávka po cvičení mi snad neublížía přibrat se po tom snad nedá Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty1st October 2012, 8:10 pm

Dej vědět, jak ti to s tím půjde :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty1st October 2012, 9:03 pm

jsem sama zvědavá, ale mám to objednaný přes kamaráda, kterej bydlí dál, takže to budu mít doma tak za měsíc Smile plus než to začne trochu účinkovat (jestli vůbec Very Happy) tak dalších pár měsíců Smile
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty1st October 2012, 10:00 pm

Seasha: já jsem teď ale uplně mimo Very Happy takže ty chceš gainer nebo protein? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd October 2012, 4:21 pm

já se v tom nevyznám Very Happy ale koupila jsem si ten gainer Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd October 2012, 5:01 pm

No já myslela, že ti celou dobu jde o bílkoviny a tak nějak teď nechápu, proč gainer? Smile to jsi mohla vyřešit ovocem ne? nebo se pletu? Lauro.. kde jsi? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd October 2012, 8:00 pm

Mě to také překvapilo, měla jsme také dojem, že Seascha chce bílkoviny-tedy protein. můj názor na gainery zná Very Happy

No je to každého rozhodnutí, tak jsem zvědavá na reference Smile

Já mám gaineru až až Very Happy dnes třeba v podobě gumítků, sakriš :-/

Ale slavila, jsem že nemusím na operaci s kolenem a a že se to brzy vrátí do normálu a až mě přejde nachlazení, tak cvičím!!! Huráááá!!! cheers
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd October 2012, 8:05 pm

Já jsem dnes hodně dlouho studovala, co je nejlepší po tom HIIT tréninku, sledovala jsem i americké diskuze, no, jde vidět, že v tom má hodně lidí zmatek, ale tak nějak jsem pochopila, že cca 30-60 PŘED tréninkem nějaké sacharidy, a po tréninku vyčkat 30-60 minut (nejoptimálněji 120min) a dát si protein. Já vydržela hodinu a měla jsem už hlad, tekže jsem uděllala proteiňák s mlíkem a banánem. Tak, a teď mi řekni, zda jsem to pochopila správně Very Happy


a gratuluji k uzdravení Smile)) teda ... moment.. teď to čtu znovu Very Happy brzy se uzdrav, tak!!! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd October 2012, 8:10 pm

Takhle to také chápu, jakou zlatou střední cestu na čem se většina těch webů a trenérů shoduje. Já jsem také po hodině hladová :-D ale snažím se vydržet hodku, někdy třičtvrtě hodky. Možná protein můžeš i dřív, ale stejně, jestli chceme co nejvíc pálit, tak bych počkala.

Já také nejsme žádný odborník Very Happy Jen jsme ráda připravené, bavíé mě sbírat informace, přijít na kloub těm rozporuplným informacím, a pak mě bavíé i ta praxe samozřejmě :-)

U těch hubnoucích, ještě spíše doporučují jídlo-sacharid tu hodku než jen 30 min před. A mělo by to být rychle stavitelné a využitelné, takže ne moc s vlákninou a ne celozrnné (dlouho se to tráví, tělo potřebuje energii jinde :-), klidně i bílé pečivo nebo bílá rýže apod.

Já to tak rozbalím, už se těším až si ty tři týdny a kousek vynahradím! Udělám si radost v něčem sportovním - chci těžší činky, protein a udělám si nějakou radost, která podpoří mojí motivaci a pohladí mé očko a duši Laughing
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd October 2012, 8:17 pm

To musí být, činky schvaluju a protein též Smile) mně strašlivě jede ten co mám já, je teda docela drahej ,usím říct, ale je neskutečně dobrej... Smile akorát příště zkusím s větším podílem bílkovin, já se toho bála, to víš, ještě jsem nevěděla co a jak , takže jsem vzala "jen" 66%, tak příště zkusím víc. (mám Protein Delite http://obchod.ronnie.cz/s-2271-protein-delite.html)

ono je toho právě hodně na netu, jak se to dělá u kulturistiky a tak, ale u toho HIIT, ... pff, aby se člověk nějakých informací dohledal... máme to těžký Very Happy Very Happy Very Happy

a ty až budeš cvičit, určitě pojedeš jak drak, uvidíš, jak budeš krásně odpočatá Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd October 2012, 9:09 pm

To máš pravdu, s tím hledáním informací, aspoň toho člověk pročte víc a dozví se jen tak mimochodem něco navíc :-D Já jsem měla možnost se zeptat trenéra, jak to teda je. Ale i ten nikdy nemá 100% pravdu že.

Prostě když jsem hladová, tak se najím i půl hoďky po cvičení nebo si pro příště dám něco vydatnějšího před, nebudeme se mordovat když máme hlad a čekat nějakých pověstných 120 minut Very Happy
nebýt otrokem, ale zároveň, když si to spalování a rýsování můžeme zefektivnit a ulehčit, tak proč ty informace nemít.
Zase když se půl hodky dřeme a pak to v dobré víře nějakým jídlem po cvičení ,,zabijeme". je dobré ty informace mít a dávat je dál, pak je na každém, co s tím udělá.

Docela dost se těším na běhání řeknu ti! Předtím jsem si jendou vyběhla, když jsem byla mimo domov (tam cvičit nešlo) a byla jsem nadšená, jak jsem to odběhla, normálně 30 min sprint, bez přestávek a to byl i docela terén, byla jsem fakt nabitá a s dobrá pocitem ze sebe (proč máme slovo pyšný, angl. proud mi zní líp :-D). Takovou rychlostí bych dřív neběžela ani 5 minut. nejlepší, ale jak jsem to uběhla, žádný jazyk na vestě, ale ,,pohodička", jako běžně s Jill :-))
A miluju běhat v tomhle počasí po ránu, když je zima Very Happy

S cvičením začnu nejspíš od pondělí, chci si udělat plán jako máš ty, co jsi dala ke stažení, trošku poupravím, fakt skvělý nápad. Miluju tyhle nápady, týkající se nakrokování k hlavnímu cílu a jejich odškrtávání (asi úchylka nebo co Very Happy )

-Jen nevím skončila jsem před ripped 3. (ripped 2 mě moc nebavil, tak jsme ho prodlužovala s jinými workouty, podle nálady). Přemýšlím, že si to dám celé znovu, aspoň bude řád.
-Nebo pořád koketuju, že si udělám rozpis, takový mix podle sebe různých workoutů, které bych mezi sebou podle nějakého mého smyslu točila-mix. No more trouble, 6WP, Killer tights, Banish.

-a poslední možnost, že začnu příští týden zlehka, první dny procházky, samostatně ruce a břicho, in-line brusle, uprostřed až ke konci týdne běh, a pomalu začínat s lehčíma workoutama od Jill, co to bude dělat.
Přeci jen 3 týdny jsou tři týdny, zvlášť, když jsme měla fakt absolutně klidový režim.

Co si o tom myslíš ty Nikki? Co teď cvičíš a jaké máš pokroky?
Můžeš mi napsat, jak si držíš jídelníček?
Protože já ke konci cvičení měla bohužel problém, asi jak mi narůstaly svaly a měla jsem větší potřebu jídla, tak jsem to včas neohlídala (nezvýšila příjem a živiny, jak si tělo žádalo), za následek bylo, že jsem hrozně moc často porušovala svůj režim, měla jsem nezvladatelné chutě (což ani tolik nesouviselo s vůlí) apod. Držela jsem si dlouho 1200 čistý příjem a pak okolo 1500, protože mě to prostě nutilo jíst víc, i když jsem se to snažila držet okolo 1300. teď už s tím budu počítat, budu mít v plánu i nějaké vhodné jídlo navíc, aby mě to nepřepadalo nepřipravenou, to pak bych snědla, co bych mohla. V podstatě jsem měla permanentně pocit, že jsem nenajedená, nesytá a přitom mě ty samé porce dřív přímo přežíraly.
Také jsem se rozhodla, že nebudu jíst 5 jídel denně, na které jsem byla zvyklá. Časově mi přišlo, že se musím moc přizpůsobovat s jinými činnostmi a otročím se. Ale hlavně, relativně velké svačiny na kcal mi tím pádem ubíraly kalorie z hlavních jídel jako je oběd a večeře, tudíž jsem jedla menší porce a neměla ten pocit sytosti. Tomu se chci vyhnout.

Ted když nic nedělám, tak se jídlo hlídá samo Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty2nd October 2012, 9:27 pm

tak já jsem myslela původně taky na proteiny, ale nějak jsem se dotoho zamotala, ale když jsem si přečetla ty informace ke gaineru tak jsem si řekla, že mi to asi pomůže no uvidim.. ale píšou tam že se to bere po tréninku asi 2 hodiny a že to podporuje tvorbu tělové hmoty, moment tělové? je to snad myšlený jakože svaly? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 9:54 am

Seasha napsal:
tak já jsem myslela původně taky na proteiny, ale nějak jsem se dotoho zamotala, ale když jsem si přečetla ty informace ke gaineru tak jsem si řekla, že mi to asi pomůže no uvidim.. ale píšou tam že se to bere po tréninku asi 2 hodiny a že to podporuje tvorbu tělové hmoty, moment tělové? je to snad myšlený jakože svaly? Very Happy

Seasha: záleží na tom, co chceš. Pokud chceš pálit tuk, je gainer podle mě hloupost. Protože ten naopak pijou ti, co potřebují do sebe dostat sacharidy na objem, pijou ho obšas i během tréninku. Všechny ty české stránky, které čteme, ty jsou většinou o posilování. Takže pokud chceš jít do objemu, tak jo, gainer + protein.

Protein nedělá nic jiného, než že "napravuje" svalové tkáně, které jsme během cvičení porušili. Je úplně jedno, co cvičíš, svalovou tkáň vždyck ypři cvičení poškozuješ. A ten protein je tu právě od toho, aby se do svalů dostaly ty bílkoviny, napravily onu svalovou tkáň a ještě ji trošku pomohly. Z nedostatku bílkovin, se svalová tkáň nemá jak upravit, prostě to neumí, takže svaly nejenže nerostou, ale naopak , mohou se zmenšovat a s menšími svaly se pak zpomaluje samozřejmě spalování /metabolismus.

Takže teď se sama sebe zeptej, co teda chceš? Very Happy uchovat si svalovou hmotu, uchovat si stávající váhu , nebo i hubnout a spalovat tuk? tak pak protein.
Pokud ti jde o opak, a naopak chceš přibrat, tak pak gainer hned po tréninku, a po té hodině protein.

Samotný gainer nevím jestli není hloupost, pokud chceš nabrat kila.
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 10:24 am

Laura: já jsem se donutila jít běhat, když jsem měla "pokažené" zápěstí Very Happy a nemohla cvičit. Moc se mi do toho nechtělo, ale byla jsem stejně jako ty překvapená, kolik jsem toho zvládla. Hlídala jsem si tep, takže jsem kolikrát chtě nechtě i musela zastavit, i když se mi moc teda nechtělo Very Happy ale potřebovala jsem spalovat tuky a ne sachry, takže...no, o čem jsem chtěla napsat vlastně je to, že také mi 30 minut běhu přišlo jako nic, a líbilo se mi to. Byla jsem ohromena fyzičkou, za kterou vděčím Jill. Myslela jsem, jak mi dá běh na prdel a ono ne Smile) Byla to prostě příjemná změna Smile)

Jak já jím? Ty já jsem teď hodně pozměnila zase jídelníček. To, jak jsem baštila předtím mi na ty kila, která jsem potřebovala shodit stačilo. Ale pak se to zastavilo a nešlo ani deko dolů. Tělo jako takhle taky nevykazovalo žádnou změnu. Takže jsem mu dala čas, jestli se třeba nepohne, ale nepohlo. asi měsíc a půl jsme byla furt na tom samém. Váha ani nahoru, ani dolů, cm se taky nehly. Takže jsem dělala průzkum a shodou okolností se mi nabídla možnost vyzkoušet protein, který teď mám. Díky němu jsem tedy znovu usedla k pc a zase začala hledat a dovzdělávat se Smile Vidíš, že až vlastně do včerejška jsem pořádně neměla jasno, tak s tím proteinem zacházet po tréninku, ale de facto jsem tak s ním začala a instinktivně jej po tréninku pila.

Takže můj jídelníček teď, nastolila jsem víc bílkovin, co ti mám říkat. Omezila jsem i to ovoce, protože pro tělo to jsou pořád cukry, a je jedno jaký druh, nadbytek si tělo vždycky uloží různými svými chemickými reakcemi jako tuk. Takže už se tak necpu ovocem, ale každý den si dám jedno jablko. Dle stránek Boba Harpera je jablko tzv "superfood", o jablku natočil pro svou stránku příspěvek a velmi doporučuje jedno jablko denně. Kam se dá, tam cpu skořici Very Happy Další "superfood" - naštěstí skořici miluji!!! Dělá pro tělo ohromné věci. Plácám do sebe bílé jogurty, žádné light, ale prostě normální bílý jogurt, takovej modrej, od Olmy, vhodně pojmenovaný KLASIK. Kupuju je valstně pořád, i teď tam mám asi 5 kusů Very Happy Hlavní změna přišla v tom, že jím často čočku a fazole, obojí jsou velkým zdrojem bílkovin, mají také sacharidy, které člověk potřebuje, ale ty "zdravé" sacharidy, které se v těle uvolňují pomalu a nezvyšují cukr v krvi. Navíc je v čočce víc železa než v mase!!!

takže to asi hlavní změna v jídle. Dá se říct, že jsem vyřadila pečivo, skoro úplně, když ho mám tak jen ráno při snídani. Sice má pečivo vysoký glykemický index, ale když si ho dá člověk třeba se zeleninou, tak se ten index prostě snižuje, protože zeleniny nemá téměř žádný, takže vždycky je lepší jíst pečivo s něčím takovým a ne samotné.

No, tou nejhlavnější změnou je asi užívání samotného proteinu. Teď už to budou pomalu tři týdny, co jej užívám a změny se dějí. Moc jsem tomu nevěřila, dokonce jsem během prvních deseti dní přibrala na váze 1,3 kilo. Vystrašila jsem se strašně, ale pak jsem se podívala do zrcadla a říkám "bože, vždyť to tělo ale vypadá líp". Člověk prostě sám sebe denně v tom zrcadle pozoruje a najednou si uvědomí, že vypadá sakra dobře, že tělo prostě získalo na pevnosti a tím, že omezilo přísun sacharidů a nahradilo jej bílkovinama, tak mizí i tuk na místech, o kterých předtím věděl, že tam pořád je a on teď fakt mizí!!!! Uběhl další týden, tělo si na nový styl stravy zvyklo a na váze už to je jen o 0,3 více než před braním proteinu. Tělo si na ten systém prostě muselo navyknout. A kdesi jsem četla, že když tělu připravíme "šok" , jakože mu naprosto změníme styl stravování, tak ono se tomu bude zase muset učit přizpůsobovat. Proto si i někteří na špičce fitness dávají třeba jednou týdně do nosu, aby to tělo prostě mělo pořád ty šoky a pořád vlastně pracovalo, spalovalo apod. A tohle byl možná i můj případ.

Před tréninkem si dávám ještě ovoce (to jablko nebo prostě nějakej ten sacharid) a zelený čaj, je v tom kofein, takže to nabudí. Tak hodinu předtím. A po tréninku, jak jsem psala jsem si dělala protein, dělám si ho s mlíkem, skořící, ledem (kterej částečně nahradí kalorie z mlíka a udělá takovou hustější konzistenci a půlku banánu). To mi vychází kolem sedmé večer. protože cvičím kolem šesté.

Jinak teď momentálně cvičím The bIggest WInner sérii 5 dvd, je to 25 minut tréninku, ale člověk si může myslet jak není trénovaný a po včerejšku mě bolí lýtka a ramena Very Happy cvičím to s 3kg a při kardiu si beru 1,5kg do rukou. Je to náročnější než ripped nebo 30ds, řekla bych dost vhodné pro pokračování po těchto programech. snad jsem odpověděla všechno Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 10:54 am

To je super Nikki, strašně moc díky za odpovědi, krásné Smile
Strava je fakt klíčová, mě teda to cvičení jde praktikovat líp Very Happy

Ale dnes mám radost, i po víkendovém hřešení a dlouhém necvičení. Až na ty prohřešky si pečlivě hlídám jídelníček a mám přesně 55 kg! Rekord a to už bylo moje vysněné bylo 54 kg, ale pak jsem blbnula s tím jídlem, jak jsem psala a přibrala jsem to až na 56 kg :-( To zamrzí, člověk se honí, poslední kila dává dolů takovou dobu :-( Ale tím jídelníčkem se mi to hodně rychle srovnalo, a teď mám velkou motivaci se držet a táhnout dál, zvlášť když to opět podpořím cvičením.

Já si teda počítám kalorie na tabulkách a už také sleduji skladbu živin, nedá se nic dělat. Tuky nehlídám, vyloženě když nesmažím na tuně oleje a jím normální jogurty, mlíko a tvaroh, tak to člověk dostane nějak přirozeně a bez problémů. Sacharidy musím hlídat, jak píšeš. Při cvičení se mi také změnili chuťové preference, že mám více chuť na sladké, které jsem nikdy nejedla. Pečivo si dávám, ale tak kousek denně, ostatní přílohy, jak se hodí, ale malé porce tak 100g. Hřešila bych s cukrama i zdravě ne že ne, ovoce...

Ale musím potvrdit s těma sacharidama, co píšeš, já když třeba jím více dní hodně sacharidová jídla, mě se normálně zvětšuje břicho!! Fakt je to až vizuelně vidět, jak mi to jde do břicha! Dřív jsem byla relativně hubená, ale strašný břicho.. jednak jsem jedla smažený a samý kopy příloh (opékané brambory třeba 300g), ale maso jsem skoro nejedla a měla minimum bílkovin. Po tom, co sacharidy jím, ale hlídám je a hodně se snažím fakt prioritně naplňovat bílkoviny v jídelníčku, a jak mám ploché bříško! Což bych nikdy nevěřila.

Proto bych se v mém případě gaineru bála...

Ty bílkoviny hlídám dost, abych nepřicházela o svaly, což se mi podle mojí váhy daří :-) Také jsem se naučila jíst fazole, dnes se na ně těším, budou.

Nkki máš ráda uzeného lososa? Já objevila v Albertu kousky lososa, je to baleno v atmosféře, je výborný! 100g jen za 35 kč. vhodný do pečiva na nějakou tvarohovou pomazánku, do těstovin, salátů, výborný je to trošku poprášit sezamem. Má strašně moc bílkovin, ale i dost tuků, ale ne nijak strašně, navíc jsou to spíše ty zdravé tuky omega, které mají velký podíl na spalování a přeměnu tuků a jsou prospěšné pro tělo, tak jednou do týdne proč ne. Vyzkoušej!

Jinak jsem ráda, že sdílíš mojí úchylku pro skořici a jablko :-D Pošlu ti recept, nic světoborného, ale do podzimního počasí nádhera dám ho do ,,jídlo naše každodenní". Tak děkuju za informaci, že je to superfood! Já v rámci mé nemoci včera snědla asi tři malý a jídelníček sacharidama praskal :-D

Ta the biggest winner série, zní výborně. není součástí kickbox? Ten mě trochu zklamal, čekala jsem větší záhul, bavilo mě to, ale málo kalorií, ještě bych to něčím doplnila :-D Díky za tip pro pokračování, určitě využiji! Ted mě mrzí, že jsem prošvihla poslat tu fotku do proměny, vzpomněla jsem si až 1., ale co mám jí hlavně u sebe!

Nikki a fakt mi děláš chutě s tím proteinem! Já se jdu podívat na něj na ronnie stránky. Děkuju!
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 11:10 am

Lauro? A ty nemáš blog?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 11:19 am

Nemám, já nejsem moc zdatná v nějakém vytváření :-D Ani nevím, jak se to dělá :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 1:49 pm

Ahojky Surprised) Jelikož mám pomalejší vedení a jsem dá se říct "nováček" (cvičím s Jill tři měsíce a poslední dva jsem se dokopala i k úpravě jídelníčku), radši se chci ujistit - Je tedy ok, když chci zhubnout + nabrat nějaké svaly, dát si cca hodinu před cvičením 1/2 ovoce a po cvičení zas cca za hodinu 1/2 ovoce, plus za další hodinu protein, případně nějakou večeři s vyšším obsahem bílkovin? Docela v tom tápu a nechci dělat zbytečné chyby Surprised)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 2:06 pm

tenhle gainer má v sobě i nějaký proteiny, ale není to taková část, hmm možná zvážim o vrácení do obchodu, jestli to bude možný, no jo, to je tak, když jdu do něčeho rovnou po hlavě bez dostatku informací :/ Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 2:30 pm

Nellie, já si myslím, že to děláš intuitivně správně. Smile
Jen ti nahodím pár info, co jsem se dočetla:při spalování už v posledním jídle před tréninkem sacharidy nedoporučují. Já teda jím normálně i sacharidy a stejně hubnu a rýsuju se.
Po cvičení by bylo optimální hodku někdy se udává až 120 min vydržet s jídlem, po této době si normálně můžeš dát plnohodnotné jídlo, určitě bílkoviny + sacharidy (také záleží jaký je čas, třeba ve 22 hod bych si je nedávala). Nemusíš to ani fázovat, ovoce a pak z ahodku bílkoviny.
Jestli máš protein, ten se dávkuje třeba hned hodku po cvičení, to záleží na daném produktu.

je super, že jsi se k nám přidala :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 2:32 pm

Seasha: já si myslím, že ti ho vrátí, když je nenačatý. Já bych to udělala. Podle mě je to krok vedle s tím, co si přeješ. Asi to sama teď cítíš. nechtěla jsem ti do toho moc kecat, protože co já vím, jaké máš opravdu cíle Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 2:34 pm

Jen počítej, že protein je cenově jinde než ten gainer, co jsi vybrala.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty3rd October 2012, 3:17 pm

Laura:

Právě někde sacharidy před tréninkem doporučují, někde zas ne... Pak v tom člověk nemá mít hokej Surprised)

Já jsem teď zvyklá jíst hoďku před cvičením bílý jogurt, do kterého si nakrájím nějaké ovoce + tu a tam müsli, podle toho jak velký mám hlad a jak náročný mě čeká workout.

Po cvičení si většinou dávám talíř zeleniny, ke které přikrájím ještě šunku a sýr. Takhle mi to vyhovuje, kila šla také nějaká dolu, ale teď nějak "stojím", proto přemýšlím zda ubrat porce, nebo ten jogurt s ovocem úplně škrtnout a dát si před cvičením třeba jen půl jablka. A večer zas ubrat porci, nebo si dát protein... Nevím právě Surprised) Nerada bych brala energii ze svalů Surprised/

Jinak protein mám jako Nikki - Delight s příchutí čokoláda + kokos.

Díky Surprised) Chodím sem už delší dobu, ale teprve dnes jsem si řekla, že se také zaregistruji Surprised)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Sachariďáky, proteiňáky? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sachariďáky, proteiňáky?   Sachariďáky, proteiňáky? Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Sachariďáky, proteiňáky?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Moje tělo - Fórum :: Jídlo a pití :: Nápoje-
Přejdi na: